FAQ

Dlaczego Optivendi?

Optivendi, ponieważ oferta naszej firmy jest ofertą maszyn/robotów vendingowych służących sprzedaży, ale nie tylko (również dystrybucja towarów) i jest to oferta optymalna na czas teraźniejszy, a także na najbliższą i daleką przyszłość.
Tak więc nasza nazwa handlowa łączy dwa słowa: 'sprzedawać' ('dystrybuować') i 'optymalnie' czyli dokonywać tego efektywnie, efektownie i z przyjemnością, a także komfortem odczuwalnym przez klienta dokonującego zakupu.
Słowem stworzyliśmy nowy kanał dystrybucji — skalowalny i zarządzalny zdalnie (telefon, laptop) z minimalnym udziałem człowieka (towarowanie, rozliczanie sprzedaży) oraz z zerowym udziałem sprzedawcy.

Dlaczego Optivendi nazywacie nowym kanałem sprzedaży? Przecież automaty vendingowe są obecne w Polsce od dawna.

Tak, są obecne, ale nie w takiej formie jak my proponujemy.
Nasze maszyny/roboty zostały przez nas wymyślone wg innej filozofii i idei.
Każda maszyna posiada bardzo przyjazny interfejs użytkownika — jest to 21,5-calowy panel dotykowy działający w oparciu o system Android — tak więc klienci korzystają z maszyn jak ze smartfonów.
Jednostka centralna wyposażona jest w komputer i nasze własne, polskie, autorskie oprogramowanie, dzięki któremu proponujemy wiele opcji typu: zdalne ustawianie godzin promocji happy hours, wgrywanie zdjęć produktów i informacji o nich oraz reklamy w postaci filmów na panelu, kontroli zatowarowania, poziomu sprzedaży, trzy różne formy płatności, e-paragon oraz e-faktura wysyłane na maila lub telefon, zapis temperatury, oraz wiele wiele innych.
Dostarczamy przedsiębiorcom narzędzia, za pośrednictwem których mogą oni zwiększyć swoją sprzedaż, rozpocząć działalność w miejscach, w których dotychczas nie byli obecni handlowo, zoptymalizować koszty (kontrola magazynu i pracowników) - a to wszystko bez mnożenia, a także z minimalizacją kosztów pracowniczych. Czas poświęcają tylko na zatowarowanie maszyn.
Urządzenia Optivendi wydają produkty w sposób bezpieczny — nic nie spada z górnej półki — zwozi je winda, a więc nie ma możliwości uszkodzenia towaru. Klienci 'nie szarpią się' np. z kubkiem, ponieważ jest on wydawany w tzw. open space lub podawany przez rękę robota. Nie ma ryzyka poparzenia czy wylania napoju.
Jeżeli chodzi o płatności elektroniczne — nie praktykujemy rozwiązań, które 'ściągają' klientowi z konta bankowego kredyt a oddają resztę po zakupie, ale pobieramy opłatę za faktyczną cenę towaru — to nie powoduje niepewności czy maszyna odda resztę.
Szczegóły, ale dopracowane by klient czuł komfort kontaktu z maszyną, czyli praktycznie ze sprzedawcą.
Urządzenia Optivendi można zintegrować z programami magazynowymi i sklepami internetowymi, a więc mogą one być jednocześnie sklepami i paczkomatami wydającymi produkty zakupione w internecie.
Jest wiele firm, które są firmami vendingowymi, ale klient nie może od nich kupić takich rozwiązań, by użytkować samemu, może jedynie w tych maszynach dokonać zakupu.
Nasza firma nie zasila maszyn w produkty, nie towaruje i nie sprzedaje sama (poza maszynami przed naszą firmą) - chcemy handel pozostawić przedsiębiorcom, którzy mają doświadczenie w danej branży i na określonych rynkach. Jesteśmy partnerem dla handlu a sami zajmujemy się sprzedażą, serwisem i techniczną ciągłością pracy maszyn Optivendi.
Maszyny/roboty Optivendi mają wiele innych cech i korzyści, których nie sposób w skrócie wymienić. Wiele pomysłów dostarczają nam również nasi klienci, ta więc zapraszamy do kontaktu z nami i odwiedzenia naszej firmy.

Jakie inne pozytywy płyną z oferty Optivendi?

Jesteśmy stabilną firmą działającą w branży IT od wielu lat, fiskalizacji, odnawialnej energii, obserwujemy trendy rynkowe, preferencje klientów oraz zmieniające się przepisy prawa. Już dziś myślimy o fiskalizacji maszyn vendingowych, która niechybnie nastąpi. Mało która firma vendingowa informuje swoich klientów o tym.
Optivendi ma na to swój pomysł, jeżeli ta fiskalizacja zostanie przez Ministerstwo Finansów wprowadzona.
Świadczymy solidne i stałe usługi serwisowe — nadzorujemy dla Państwa stale maszyny, reagujemy, możemy zmienić na życzenie klientów funkcjonalność oprogramowania, ponieważ jest to nasz produkt.
Odbieramy wiele zgłoszeń od klientów z prośbą o naprawę maszyn innych firm, ponieważ klient kupił urządzenie, ale nikt nie chce mu pomóc w przypadku awarii. My działamy inaczej — klienci czują się bezpiecznie i komfortowo, ponieważ zawsze jesteśmy do ich dyspozycji — i to sobie bardzo cenią.

Jakie maszyny na dziś oferujecie?

Boxomaty oraz Maszyny z windą.
Na ich bazie można zbudować pojedyncze stoiska sprzedażowe lub całe sklepy i restauracje bezobsługowe (kontener handlowy lub powierzchnia zamknięta).
Praktycznie na dziś oprócz leków na receptę, alkoholu i papierosów (co technicznie jest możliwe, ale przepisy stanowią inaczej) nie ma wielu ograniczeń jeżeli wielkość towaru odpowiada wielkości naszych maszyn.
Klienci sami kreują pomysły sprzedażowe, są to na przykład: Chlebomat, Pączkomat, Preclomat, Wędlinomat, Sałatkomat, Seromat, Sokomat, Owocomat, Kawomat, Lodomat, Narzędziomat, BHP-omat, Gazetomat, Pamiątkomat, Obiadomat, Serwisomat (przyjmowanie i wydawanie naprawianych produktów), Kluczomat (automatyczne recepcje), Ciuchomat (przyjmowanie i wydawanie brudnej/czystej odzieży), Kwiatomat i wiele, wiele innych.
Zapewne są jeszcze takie rozwiązania, których sami nie wymyśliliśmy a które podpowiedzą nam nasi klienci.
Docieramy do rynku handlu oraz do zakładów produkcyjnych (magazyny, narzędziownie), hoteli i restauracji.

Plany i marzenia Zespołu Optivendi?

Cyfryzować i robotyzować Polskę i Europę — zapytania mamy również z innych krajów, chociaż od naszych rodaków, co bardzo cieszy, ponieważ to dowodzi, że jesteśmy wciąż narodem pomysłowym, odważnym i przedsiębiorczym. Do naszych marzeń możemy wgrać dowolny język.
Chcemy dostarczać rozwiązania, które są potrzebne naszym klientom, które pozwalają prowadzić biznes w sposób nowoczesny i pionierski.
Wierzymy, że doczekamy momentu, że większość sprzedaży w Polsce będzie odbywała się na zasadzie zautomatyzowanej — również w górskich czy nadmorskich kurortach — gdzie handel będzie zautomatyzowany a przedsiębiorca w tym czasie, jaki poświęcał na pracę, będzie mógł zająć się czymś innym.
Chcemy też wprowadzać różnego rodzaju rozwiązania robotyczne. Obecnie w naszych maszynach kawomat i Lodomat — kubek z porcją podaje ręka robota. Takich rozwiązań chcemy mieć w ofercie więcej.

Czy vending w Polsce się przyjmie?

Jesteśmy pewni, że tak.
Społeczeństwo jest na niego gotowe, proszę zauważyć, że w Polsce mamy najwięcej paczkomatów w Europie i kolejne firmy instalują nowe, a więc ta forma dystrybucji towarów nadal się rozwija, pozwalając klientom zaoszczędzić czas. Już nie stoimy godzinami w okienku po przesyłkę.
Teraz pora na handel.
Poza tym rosnące koszty pracy spowodują zainteresowanie maszynami.
Zmiana technologiczno-filozoficzna jest nieunikniona.
Ci przedsiębiorcy, którzy zaczną automatyzować swój biznes wygrają w danej okolicy ekonomicznie i marketingowo. W końcu ktoś to zrobi i oby nie byli to 'wielcy gracze' - dlatego już dziś zapraszamy również jednoosobowe działalności gospodarcze oraz segment SOHO do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z naszą firmą.

Jesteś zainteresowany ofertą automatów vendingowych?

Skontaktuj się z nami:

Jeśli jesteś zainteresowany, zostaw numer, a skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+48
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy - informacje o przetwarzaniu danych osobowych.